Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğü

...

Fas Ulusal Kamu Tesisleri Ajansı (Agence Nationale Des Equipements Publics) Tarafından Kenitra Belediye Stadyumu Batı Tribünlerinin İnşaatı Ve Doğu Tribünlerinin Tamamlanması İçin İhale Açıldı

Fas Ulusal Kamu Tesisleri Ajansı (Agence Nationale des Equipements Publics) tarafından Kenitra Belediye Stadyumu Batı Tribünlerinin İnşaatı ve Doğu Tribünlerinin Tamamlanması için İhale Açılmıştır.

Şirket tarafından açıklanan ihale duyusunda, ihale dosyalarının kamu ihaleleri web sitesinden (www.marchespublics.gov.ma) indirilerek alınabileceği; ihaleye katılması için aday tarafından, 1.500.000,00 Fas Dirheminin (yaklaşık 148.413,84 ABD Doları) teminat olarak yatırılmasının gerektiği, projenin tahmini bütçesinin 127.785.588,00 Fas Dirhemi (yaklaşık 12,64 Milyon ABD Doları) olduğu, sunulacak başvuruların içeriği ve rakiplerin dosyalarının içeriği, sunumu ve sunulması, kamu alımlarına ilişkin 15 Chaabane 1444 (8 Mart 2023) tarihli 2-22-431 sayılı Kararın 30 ve 135. maddelerinin hükümlerine uygun olarak düzenlenmesi ve adayların tekliflerinin sunulmasının zorunlu olarak elektronik ortamda kamu ihaleleri internet sitesi üzerinden yapılması gerektiği bildirilmektedir.

Duyuruda, 16 Ocak 2024 tarihi saat 10:00’da (Fas saati ile) ihaleye ilişkin zarfların, Hay Nahda II, Rabat adresinde bulunan Fas Ulusal Kamu Tesisleri Ajansında açılacağı belirtilmektedir.

İhale duyurusunda, Fas’ta yerleşik aday firmalarınca, aşağıdaki tabloda belirtilen yeterlilik ve sınıflandırma sertifikasının aslına uygun olarak onaylanan nüshasının sunulması gerektiği bildirilmiştir:

Sektör                        Yeterlilik                      Asgari Sınıf

A                                  A3                                    S

Bu sertifika teknik dosya görevini görmektedir.

Fas'ta kurulu olmayan şirketler için teknik dosya, ihale yönetmeliğinin 7. maddesinde öngörülen belgelerden oluşturulmaktadır. İhaleye ilişkin dokümanlar aşağıda yer alan bağlantıdan indirilebilmektedir:

https://www.marchespublics.gov.ma/index.php?page=entreprise.EntrepriseDetailsConsultation&refConsultation=761149&orgAcronyme=o8p