Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğü

...

Faslı Jeesr Industries Firması “Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri” Tarafından Satın Alındı

Selpak ve Solo markalarıyla Türkiye'nin önde gelen firmalarından Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, bölgesel genişleme stratejisi kapsamında Fas'ta tuvalet kağıdı üreticisi olan Jeesr Industries firmasını satın aldı. Jeesr firması, yılda 30.000 ton üretim kapasitesine sahiptir ve ürün yelpazesinde Pandoo, Dalaa by Wooly, Sany ve Eversilk markaları bulunmaktadır. Eczacıbaşı Grubu Başkanı Bülent ECZACIBAŞI tarafından, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri'nin bu satın alımının bölgesel genişlemede yerelleşmenin önemini ortaya koyduğunu vurgulanarak, bölgede kağıt mendil sektöründeki faaliyetlerinin performansından oldukça memnun olunduğu, Grubun diğer iş sektörleri için de bu bölgedeki yatırım ve satın alma fırsatlarını yakından takip etmeye devam edeceği belirtildi.

Diğer taraftan, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri CEO'su Bülent KOZLU, Fas pazarını uluslararası büyüme stratejisinin önemli unsurlarından biri olarak gördüğünü belirterek, 38 milyon nüfusu ve sürekli büyüyen ekonomisiyle Fas’ın, Afrika ve Orta Doğu'daki en umut verici ülkelerinden biri olduğunu, Faslı tüketicilerin yenilikçi ve kaliteli ürünlere olan talebinin arttığının, Selpak'ın üç katlı tuvalet kağıdına gösterilen ilgide açıkça gözlemlendiğini ifade etti.

Kaynak: https://www.lopinion.ma/Le-turc-Eczac%C4%B1ba%C5%9F%C4%B1-T%C3%BCketim-Ur%C3%BCnleri-a-acquis-le-marocain-Jeesr-Industries_a54946.html