Ticaret Araştırmaları ve Risk Değerlendirme Genel Müdürlüğü

...

18.Madagaskar Uluslararası Fuarı (FIM) başladı.

18'incisi düzenlenen fuara Morityus Onur konuğu olarak davet edildi. Bu uluslararası ekonomik etkinliğe 17 ülke katılıyor. Ayrıca organizatörlere göre 230'dan fazla firma çeşitli ürün ve hizmetlerini sergiliyor. Fuarın açılışına katılan Dışişleri Bakanı Rafaravavitafika Rasata ise Madagaskar Uluslararası Fuarı'nın resmi açılışı sırasında Büyük Ada'yı uluslararası düzeyde benzersiz kılan çeşitli ürünlerin tanıtılmasının öneminin altını çizdi. Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı ise gerçek sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için özel sektörün çevrenin korunmasına daha fazla dahil olması gerektiğini yineledi. FIM'in 18. edisyonu pazar gününe kadar açık kalacak.

Bu yılki fuarda ekonomik operatörler arasında iyimserlik ve coşku hissediliyor. Katılımcılar, standlarını düzenlemek ve ürünlerini tanıtmak için ellerinden gelen her şeyi güvenle yapıyorlar. İster tarım-gıda endüstrisinde ister hizmet sektöründe aktif olsun, herkes güçlü yönlerini öne çıkarmaya çalışıyor. Hepsi iş fırsatlarını yakalamayı ve hem yabancı hem de yerel şirketlerle yeni ortaklıklar kurmayı umuyor.

Fuar kapsamınsa B2B oturumları yer alacak ve ortaklıklar kurma ve yerel ürünleri tanıtma fırsatı sunulacak. Dışişleri Bakanı Rafaravavitafika Rasata'ya göre, ulusal üretimin desteklenmesi ülkenin ekonomik diplomasisinin ayrılmaz bir parçası. Fuar stantlarını ziyareti sırasında, "Bu, ülkeye doğrudan yabancı yatırımın çekilmesine yardımcı oluyor" dedi.

Kaynak : https://midi-madagasikara.mg/